کاربرد انواع مبلمان اداری آریاکو

در این متن قصد داریم به بررسی مبلمان اداری و کاربرد آن ها در محیط های اداری بپردازیم. مبلمان اداری شامل انواع متفاوتی مانند میز، صندلی، میز کنفرانس و ... می باشند. که هر کدام از آن ها دارای ویژگی و محل خاصی می باشند. که همه این موارد در ادامه متن بررسی خواهند شد. تا افراد بتوانند در هنگام خرید انتخاب مناسب و صحیحی داشته باشند.

مبلمان اداری و کاربرد هر یک از آن ها

یکی از وسایل و تجهیزاتی که در هر شرکت و اداره ای مورد نیاز می باشد، مبلمان اداری است. که تعداد، طرح، سایز، رنگ، سبک و ... مبلمان به مساحت شرکت، فعالیتی که در هر شرکت صورت می گیرد، تعداد کارکنان، سبک و طرح سایر اجزا دکوراسیون شرکت بستگی دارد. در واقع اگر مدیران و مسئولان شرکت ها مبلمان اداری مناسبی برای شرکت خود در نظر بگیرند، هم به زیباتر و جذاب تر شدن دکوراسیون شرکت خود کمک می کنند و هم رضایت ارباب رجوعان را کسب خواهند کرد. زیرا این مبلمان می تواند راحتی بیشتری برای ارباب رجوعان و همین طور کارمندان فراهم کند. جنس مبلمان اداری که شرکت آریاکو طراحی و ساخت آن را به عهده دارد از شیشه، MDF، چوب با روکش های فرمیکا و ملامینه می باشد. که البته امروزه در ساخت بسیاری از مبلمان اداری برای ادارات ترکیبی از این مواد را استفاده می کنند. که این کار علاوه بر زیبایی سبب سبک تر بودن و قابلیت جابجایی آسان آن ها  نیز می شود. در انتخاب مبلمان باید به رنگ، قیمت مناسب، طرح و دکوراسیون هر بخش که قرار است مبل در آن قرار بگیرد، توجه شود.

مبلمان اداری راحتی

انواع مبلمان اداری

در هر بخش و هر اتاق از یک شرکت مبلمان متفاوتی نیاز می باشد. که طراحان داخلی باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند. انواع مبلمان اداری شامل میز مدیریت، میز اداری، میز کنفرانس، صندلی اداری، مبلمان پذیرایی، میز منشی، فایلینگ اداری و پارتیشن اداری ، کانتر منشی و ...می باشند. (مطالعه مقاله پارتیشن اداری چیست می تواند به توسعه دانش افراد در خصوص آشنایی با پارتیشن اداری کمک کند.)که هر کدام از این مبلمان در قسمت های مختلفی از ادارات و شرکت ها کاربرد دارند. و علاوه بر زیبا شدن فضای بخش های مختلف اداره، محیط لازم را برای کار، مذاکره یا استراحت افراد فراهم می کنند. میز کنفرانس سایز و طرح های متفاوتی دارد. که این میز می تواند در اتاق کنفرانس یا اتاق مدیریت قرار داده شود و روی آن سیستم های صوتی و تصویری تعبیه گردد. صندلی اداری باید دارای ویژگی های استاندارد و ارگونومیک باشند. که اگر کارمندان ساعت های طولانی روی این صندلی ها مشغول به کار شدند، دچار مشکلات جسمی و خستگی بیش از حد نشده و در نتیجه بازدهی آن ها کاهش پیدا نکند. میز اداری باید علاوه بر زیبایی و تناسب با سایر اجزای دکوراسیون دارای استاندارد های لازم نظیر ارتفاع مناسب، سطح کافی و جنس مرغوب باشند. در واقع اندازه میز با توجه به متراژ و فضای موجود در شرکت ها انتخاب می گردند. اما به طور معمول این میزها 120*160 سانتی متر با ارتفاع 80 سانتی متر می باشند. بزرگ بودن بیش از حد میز سبب اشغال بیهوده فضا و کوچک بودن آن نیز سبب می شود که کارمندان نتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند. کانتر پذیرش نیز از اجزای مبلمان اداری می باشد، که فرد مسئول پذیرش یا منشی می تواند پشت این میز به پذیرش افراد بپردازد.

میز کارگروهی

ویژگی مبلمان اداری

همان طور که گفته شد انواع مبلمان اداری آریاکو از اجزای مهم و کاربردی  در هر شرکت و اداره می باشند. اما اگر در هنگام خرید افراد به نکات استاندارد برای خرید انواع مبلمان دقت نکنند، نه تنها نمی تواند تاثیرات خوبی بر شرکت و کارمندان داشته باشد، بلکه می تواند تاثیرات منفی بر آن ها بگذارد. که در نتیجه بازده کاری کاهش یافته  در نتیجه افرا دچار مشکلات جسمی خواهند شد. در انتخاب مبلمان به جنس آن باید توجه زیادی داشته باشیم. که در اثر جابجایی یا گذشت زمان آسیب نبینند. چیدمان مبلمان اداری در جذابیت دکوراسیون و همین طور کارکرد افراد تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال در اتاق مدیریت چیدمان بسیار مهم است. به این صورت که میز مدیر باید علاوه بر این که به همه جا تسلط داشته باشد، بالاتر از همه نیز قرار داده شود.

میز کنفرانس چوبی