بهینه سازی فضای اتاق با تخت های کمجا

در این متن قصد داریم به بررسی بهینه سازی اتاق خواب با تخت های کم جا بپردازیم. در واقع طراحان با کمک این تخت ها توانسته اند معضل افراد را برای چیدن وسایل مورد علاقه در اتاق خواب کوچک خانه خود حل کنند. که هر زمان در طول روز به تخت نیاز نباشد، افراد می توانند آن را جمع آوری کنند تا هم فضای اتاق بیشتر شود و هم بتوانند وسایل دیگری را جایگزین آن کنند.

بهینه سازی اتاق با تخت های کمجا

امروزه به علت افزایش تعداد جمعیت و همین طور افزایش افراد آپارتمان نشین، خانه های افراد معمولا متراژ کمی دارند و افراد با معضل کمبود فضا مواجه هستند. بهینه سازی فضای اتاق خواب به این معنی می باشد که افراد بتوانند با کمک ایده های طراحان داخلی از فضای کوچک خانه خود بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشند و به کمک بهینه سازی فضا بتوانند هم وسایل مورد علاقه و مختلف خود را در خانه ی خود داشته باشند و هم این که در کنار زیاد بودن این وسایل، خانه شلوغ نباشد و از هر چیزی بتوان بهترین بهره را ببرند. یکی از پیشرفت هایی که طراحان دکوراسیون داخلی منازل داشته اند این است که به بهینه سازی اتاق با تخت های کمجا پرداخته اند.  قیمت تخت کمجا مناسب و ارزان بوده و توسط شرکت آریاکو به فروش می رسد و در مواقع نیاز به خواب فقط استفاده می کردند و در سایر موارد جمع شده و افراد می توانند از فضای اتاق استفاده کنند.

تخت کمجا دونفره

انواع تخت های کمجا

وجود تخت های کم جا و تاشو در بسیاری از اتاق خواب های منازلی با متراژ کوچک احساس می شود. در نتیجه طراحان برای این چنین خانه هایی تخت خواب تاشو و کم جا برای گروه سنی نوجوان و جوان و بزرگسال تعبیه می کنند. این تخت ها به صورت های مختلفی باز و بسته می شوند. که برخی از آن ها به صورت افقی، برخی به صورت عمودی و برخی در هر دو شکل قابلیت باز و بسته شدن را دارند. تخت هایی که به صورت افقی باز می شوند، می توانند به راحتی به زیر مبلمان یا داخل کمد وارد شوند. بسته به این که تخت های کم جا یک نفره یا دو نفره باشند، سایزهای متفاوتی داشته و به فضای متفاوتی نیاز دارند.

آریاکو سازنده انواع مبلمان اداری و محصولات خانگی در هنگام طراحی و تولید تخت های کم جا برای زیبا تر شدن فضای اتاق و تاثیرات مثبت بر دکوراسیون داخلی اتاق خواب دیواره پشتی تخت را برش کاری انجام داده و طراحی های زیبایی روی آن انجام می دهند. هنگامی که تخت به صورت عمودی بسته شود، این طراحی ها نمایان خواهند شد. گاهی بعد از باز کردن تخت کم جا، زمین با تخت کمی فاصله دارد. که در این موارد می توان به طراحی صندلی متناسب پرداخته شود. البته باید توجه داشت که در این شرایط به کار بردن نرده کنار تخت می تواند امنیت و راحتی افراد را تا حد زیادی فراهم کند.

دکوراسیون اتاق خواب با تخت کمجا

استفاده از زیر تخت کم جا برای بهینه سازی فضا

همان طور که گفته شد از تخت کم جا و تاشو برای بهینه سازی فضا استفاده می گردد. اما برخی از طراحان و مشتریان با سلیقه نیز برای استفاده بیشتر از فضا از این تخت های تاشو به منظور های دیگری نیز استفاده می کنند. مثلا می توان از تمامی فضای زیر تخت برای نگهداری و جمع آوری لباس ها استفاده کرد. یا این که در زیر برخی از تخت تاشو قسمتی تعبیه شده که پس از جمع آوری تخت افراد می توانند از این قسمت به عنوان میز تحریر یا میز کامپیوتر استفاده کنند. هم چنین در برخی موارد مشاهده می شود که با جمع شدن تخت، قسمت جمع شده به عنوان مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

جالب است بدانید که بسیاری از تخت های تاشو به گونه ای طراحی شده اند که می توان از آن ها به عنوان کتابخانه استفاده کرد یا در این فضاها وسایل دکوری برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق قرار داد. تخت کم جایی که به صورت عمودی باز و بسته می شود، فضای بسیار مناسبی برای طراحی کمدی مجهز به چوب رختی و آویز می باشند.

تخت کمجا دونفره سفید رنگ