تفاوت کانتر منشی با میز منشی چیست

یکی از مهمترین فاکتورهای موثر در فضاهای داخلی ادارات، توجه به مبلمان داخلی اداره می باشد. کانتر و میز منشی از مبلمانی محسوب می شوند که بیشتر به چشم می آیند زیرا یکی از مهمترین بخش های یک اداره، قسمت پذیرش آن می باشد. انتخاب کانتر و میز منشی زیبا با استانداردهای مناسب، می‌تواند در جلب رضایت ارباب رجوع نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. کانتر منشی با میز منشی دارای تفاوت هایی می باشد که برای دانستن تفاوت ها، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.  

آشنایی با کانتر منشی

همانطور که گفته شد، یکی از مهمترین قسمت های یک محیط اداری یا تجاری، بخش پذیرش آن محسوب می شود، زیرا اولین جایی که ارباب رجوع با آن ارتباط خواهد داشت، پذیرش آن اداره می باشد. در طراحی کانتر منشی باید دقت خاصی را به خرج داد تا تاثیر مثبت بر روی مراجعه کننده بگذارد. در اغلب شرکت ها و موسسات تجاری، طراحی کانتر منشی را به منظور معرفی سبک طراحی داخلی فضای مجموعه و تاثیر مثبت در جلب مشتری انجام می دهند. طراحی اصولی کانتر علاوه بر جنبه های مذکور، می تواند نوعی حس احترام را نیز به ارباب رجوع منتقل نماید. امروزه توجه به کانتر منشی به یکی از الزامات ادارات تبدیل شده است و در اشکال هندسی مختلف با تنوع در رنگ، بافت و مصالح طراحی و ساخته می شوند. کانتر منشی به عنوان پیشخوان و نوعی محافظ عمل می کند و می توان آن را پارتیشن نیز به شمار آورد.  

کانتر منشی _ آریاکو

آشنایی با میز منشی

منشی هر شرکت و سازمانی، اولین کسی می باشد که مشتری با آن برخورد می کند و منشی وظیفه ارائه خدمات از قبیل سازماندهی قرارها، پاسخگویی حضوری و تلفنی، کارهای کامپیوتری و ... را دارد. بنابراین میز منشی باید به گونه ای طراحی و ساخته شود تا بتواند تمام نیازهای منشی را پاسخگو باشد. میز منشی باید دارای ابعاد مناسبی باشد تا بتوان از سطح آن استفاده کرد و باید کشوهای زیادی داشته باشد تا ابزار و لوازم مربوط به کار را بتوان در داخل کشوها نگهداری نمود. میز منشی باید با توجه به فضای داخلی و قسمت ورودی ساخته شود و یکی از بهترین گزینه ها میز مستطیلی می باشد. نحوه قرارگیری و چیدمان میز منشی در شرکت نیز باید به نحوی باشد که منشی به تمام قسمت های شرکت مشرف باشد. میز منشی در طرح ها، اندازه ها و رنگ های مختلفی وجود دارند که با توجه به طراحی داخلی، می توان از هر یک از آنها استفاده نمود. میز منشی با طراحی های مدرن تولید در شرکت مبلمان اداری آریاکو با قیمت و هزینه مناسب به منظور انجام کارهای مختلف دفتری در ادارات و شرکت ها استفاده می شود.

میز منشی - آریاکو

 

کانتر و میز منشی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

حال با توجه به اینکه با کانتر و میز منشی آشنا شدیم، در این قسمت می خواهیم تفاوت کانتر منشی و میز منشی را بیان کنیم.مهمترین تفاوت بین کانتر و میز منشی، میتوان به بحث ارتفاعی آنها اشاره کرد که ارتفاع کانترها از 90 تا 150 سانتی متر متغیر می باشند ولی ارتفاع میز منشی بین 70 تا 100 سانتی متر تغییر می کنند. از کانترها به عنوان نوعی پیشخوان استفاده می شود که ارباب رجوع می تواند برای انجام کارهای نوشتاری از سطح آن استفاده نماید، در حالی که سطح میز منشی فقط مخصوص شخص منشی می باشد.
اصولا میز منشی همراه خود یک صندلی را دارد که منشی از آن استفاده می نماید ولی کانتر اداری و شرکت دارای صندلی نمی باشد و آن را متناسب با دیگر اجزای دکوراسیون میتوان طراحی و اجرا کرد. استفاده از کانتر منشی، می تواند نوعی حریم خصوصی را برای منشی و انجام کارها ایجاد نماید. کانتر و میز منشی علاوه بر تفاوت در ارتفاع، در طول و عرض نیز می توانند بسیار متفاوت باشند.
و...
 

کانتر منشی ام دی اف - آریاکو