چیدمان صحیح و اصولی میز اداری در محیط کار

در طراحی داخلی محیط اداری چیدمان صحیح میز اداری یک فاکتور مهم و تاثیرگذار در افزایش کیفیت کار کارمندان است. چیدمان صحیح میز اداری مولفه ها و فاکتورهای گوناگونی دارد که باید به تمامی آنها توجه شود و بی توجهی به آنها مشکلات زیادی را در محیط کار کارمندان به وجود خواهد آورد. در همین راستا در این مقاله اهمیت چیدمان صحیح میز اداری، نکات مهم و تاثیرگذار در چیدمان و همچنین تاثیری که نورپردازی ها در چیدمان میز اداری دارند، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

چیدمان صحیح میز اداری

در محیط های اداری کارمندان اکثر وقت خود را در پشت میزهای اداری سپری می کنند و اگر طراحی میزهای آنها از اصول مناسب و دقیقی پیروی نکند، باعث می شود که بعد از مدت کوتاهی از نشستن در پشت میزهای اداری خسته شوند و بهره وری کار آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. چیدمان صحیح میز اداری تاثیر خیلی زیادی در افزایش روحیه کارمندان دارد و باعث می شود که کارها را زودتر از زمان تعیین شده انجام دهند و از بودن و نشستن در پشت میزهایی که از طراحی و چیدمان خوبی بهره مند هستند، لذت ببرند. چیدمان میز اداری باید به گونه ای باشد که کارمندان در بهترین شرایط خود قرار بگیرند و به تمامی لوازم دسترسی خوبی داشته باشند. به طوری که نیاز نباشد برای پیدا کردن یک وسیله از جای خود بلند شوند و یا اینکه وقت زیادی را برای پیدا کردن آن صرف نمایند. چیدمان صحیح میز اداری دارای اصول و استاندارد هایی است که در ادامه مقاله اصول مهم و نحوه چیدمان صحیح میز اداری به طور کامل بیان شده است.

چیدمان میز اداری _ آریاکو

 

نکات مهم در چیدمان اصولی میز اداری

چیدمان و طراحی میزهای اداری باید به نحوی باشند که نظم اداری به طور کلی برقرار شود. اگر چیدمان میزهای اداری به نحوی باشد که از نظم خوب و مناسبی برخوردار نباشند باعث می شود که پرسنل در هنگام عبور در محیط اداری با مشکل مواجه شوند و نتوانند به راحتی حرکت کنند و همچنین ارباب رجوع ها هم نمی توانند ارتباط خوبی با پرسنل برقرار نمایند. چیدمان نادرست میزهای اداری، نظافت و تمیز کاری محیط را نیز دشوار می کند و تمیز نبود محیط و درهم بودن لوازم باعث می شود که کارمندان تمرکز کافی را در حین کار نداشته باشند، که همین عامل باعث پایین آمدن کیفیت و راندمان کار آنها تا حد زیادی می شود.

چیدمان صحیح اداری نه تنها باید منظم باشد، بلکه باید به نحوی چیده شوند که امکان تغییر در نحوه چیدمان آنها وجود داشته باشد. تغییر در چیدمان میزهای اداری باعث می شود که از بین طرح های موجود طرحی که از استاندارد بیشتری برخوردار است، به عنوان چیدمان اصلی میزهای اداری انتخاب شود. محیط هایی که از فضای بزرگی برخوردار هستند، می توانند به راحتی چندین چیدمان استاندارد و اصولی را دارا باشند، اما در محیط های کوچک میزان تنوع کم خواهد بود و از بین آنها باید بهترین گزینه انتخاب شود. یکی از فاکتورهای مهمی که در چیدمان صحیح میز اداری اهمیت دارد، راحت بودن کارمندان و پرسنل موجود است. هر چقدر که محیط اداری از آرامش و سکوت بیشتر و همچنین نورپردازی های بهتری برخوردار باشند، کارمندان احساس راحتی بیشتری در آن خواهند داشت.

چیدمان اتاق مدیریت _ آریاکو

نورپردازی چه تاثیری در چیدمان صحیح میز اداری دارد؟

به دلیل سپری کردن زمان زیاد توسط کارمندان در محیط اداری، نورپردازی های درست و مناسب اهمیت زیادی برای آنها و به ویژه در کیفیت کارشان خواهد داشت. میزان نور محیط اداری باید معتدل باشد و تلفیقی از نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی باشد. به عنوان مثال تابش بیش از حد نور خورشید در محیط اداری باعث می شود که کارمندان دید خوبی به مانیتور های کامپیوتر ها نداشته باشند و این باعث کلافگی و از بین رفتن تمرکز آنها خواهد شد. نور مناسب و کافی و ترکیب نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی باعث افزایش روحیه و آرامش کارمندان می شود.

چیدمان اتاق کارمندان _ آریاکو